Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PODIUM FILM & TELEVISIE PRIJZEN  

Warre Borgmans studeerde aan het Conservatorium van Antwerpen, waar hij in 1978 een Eerste Prijs Toneelspeelkunst behaalde. In 1980 richtte hij samen met zijn ex medestudenten Sam Bogaerts, Lucas Vandervost, Johan Van Assche en Luc Perceval Het Gezelschap van de Witte Kraai op, dat later versmolt tot 'toneelproducties De Tijd'. Hierbij is hij sinds jaar en dag aan de slag en werkte hij mee aan producties als 'Don Carlos', 'Torquato Tasso', 'De Fantasten', 'Zomergasten', 'Mijn Grafschrift' e.v.a. Daarnaast was hij te gast bij De Blauwe Maandag Cie voor onder andere 'Othello' en 'Wilde Lea' en bij het Nederlands Toneel Gent voor 'Pinokkio'.

Bij het grote publiek is Warre Borgmans vooral bekend door zijn werk voor televisie en film. Zo speelde hij onder andere mee als de 'CEO' in 'Windkracht 10', de 'chef' in 'het Eiland', een 'broeder Grimm' in 'Kulderzipken' en in 'Stille waters'. Op het witte doek was hij o.a. te zien in 'Blinker', 'Team Spirit 2' en 'Buitenspel'. Daarnaast leende hij zijn stem aan Woody uit 'Toy Story' en de pelikaan van 'Finding Nemo'.

Ook op muzikaal vlak is hij niet aan zijn proefstuk toe. Zo verzorgde hij een aantal producties met het ensemble Prima la Musica, 'De kickflip' met het Rubio strijkkwartet en ‘Peter en de wolf’ met het Syrinx-ensemble.

PODIUM
2010
De Biecht van Liszt| Warre Borgmans, Vitaly Pisarenko en Geert Vermeulen, Antwerpen
2013
De Diepte van het Dal | Dimitri Leue, Warre Borgmans en Antoon Offeciers, Antwerpen
2010 Het Lortchersyndroom | Dimitri Leue, Warre Borgmans en Antoon Offeciers, Antwerpen
2010 Eindelijk!Hamlet|Warre Borgmans | Antwerpen
2009 Aquarius|Karel Goeyvaerts | Pierre Audi | Vlaamse Opera Antwerpen
2009 Hitler is dood|Stijn Devillé | Stijn Devillé | Braakland/Zhebilding Leuven/´t Arsenaal Mechelen
2008 Le dindon|Georges Feydeau | Stef Stessel | De Roovers Antwerpen
2008 Armandus de zoveelste|Dimitri Leue | Dimitri Leue | HETPALEIS Antwerpen
2007 wolfGANG|Fidelio Strijkkwartet
2007 W@=D@ China: Kumari|HETPALEIS Antwerpen
2007 W@=D@ Mexico: Mexico Impossible|HETPALEIS Antwerpen
2006 W@=D@ INDIA: De blinde koning|HETPALEIS Antwerpen
2005 Mijn Grafschrift|Herbert Achternbusch | regie Sam Bogaerts | De Tijd, Antwerpen
2005 De noces/svadebka/de bruiloft|Anton Tsjechov | Judith Vindevogel/Stef Depover | De Roovers/Walpurgis
2005 Peter Handke en de wolf|Peter Handke | Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
2004 Schone woorden|Warre Borgmans/Jokke Schreurs | Antwerpen
2004 Frustration Island/De ingebeelde Grieken (coaching)|HETPALEIS Antwerpen
2002 Emilia Galotti |Woody Allen | Johan Van Assche | De Tijd Antwerpen
2002 Husbands & Wives|Woody Allen | Johan Van Assche | De Tijd Antwerpen
2002 Het terras|Jean-Claude Carrière | Stef De Paepe | Theater Malpertuis
2003 De dood van Wallenstein|De Tijd Antwerpen
2000 Zomergasten|Maksim Gorki | regie Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
2003 Trilogie van het weerzien|Botho Strauss | regie Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
2001 Bal van de pompiers|Max Frisch | regie Johan Van Assche | De Tijd Antwerpen
2001 Ongelikt King Lear|Bart Moeyaert | Jo Roets | Laïka/HETPALEIS Antwerpen
1999 Peer Gynt|Grieg | Jeugd & Muziek
1998 Bérénice|Jean Racine | Johan Van Assche | De Tijd Antwerpen
1998 Nonkel Eddy |Dimitri Leue | Bronks Brussel
1998 Peter en de Wolf|Syrinx-ensemble
1998 Haydn|Prima la Musica
1996 Titel Onbekend|Compagnie De Koe Antwerpen
1995 Agatha|Marguerite Duras | Johan Van Assche | De Tijd, Antwerpen
1994 Rijkemanshuis|Eugene O'Neill | Ivo Van Hove | Het Zuidelijk Toneel, Eindhoven
1993 De Fantasten|Robert Musil | Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
1993 Groot en Klein|Botho Strauss | Johan Van Assche | De Tijd Antwerpen
1993 Slotkoor|Botho Strauss | Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
1992 Torquato Tasso|J.W. Goethe | Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
1991 De Fantasten (lezing)|Robert Musil | Lucas Vandervost | deSingel Antwerpen
1991 Wilde Lea|Nestor De Tière | Luc Perceval | De Blauwe Maandag Cie Antwerpen
1990 Ajax/Antigone|Aischilos/Sophocles | Ivo Van Hove | Het Zuidelijk Toneel Eindhoven
1989 Lulu|Frank Wedekind | Ivo Van Hove | De Tijd Antwerpen en Toneelgroep Amsterdam
1988 Don Carlos|Friedrich Schiller | Ivo Van Hove | De Tijd Antwerpen
1987 Pan| Charles Van Lerberghe | Lucas Vandervost | De Tijd Antwerpen
1987 Pinokkio|Collodi | Luc Perceval | NTG, Gent
1986 Tirannie der Hulpverlening|Fernando Pessoa | Lucas Vandervorst | Gezelschap Van De Witte Kraai, Antwerpen
1984 Othello|William Shakespeare | Guy Joosten & Luc Perceval, De Blauwe Maandag Cie
1982 Romeo en Juliette|William Shakespeare | Sam Bogaerts | Gezelschap Van De Witte Kraai, Antwerpen
1981 Omwille van het Smeer |Sam Bogaerts | Gezelschap Van De Witte Kraai, Antwerpen
1980 De Minnaar |Harold Pinter | Sam Bogaerts | Gezelschap Van De Witte Kraai, Antwerpen
THEATERREGIE
1999
Onbereikbare Liefdes | P. Edmond | theaterMalpertuis, Tielt
1999 Misalliance | Georges Bernard Shaw | Het Toneelhuis, Antwerpen
1997 Raket naar de Maan | Clifford Odets | theaterMalpertuis, Tielt
1995 Uit Liefde voor Marie Salat | R. Desforges | theaterMalpertuis, Tielt

FILM & TELEVISIE
2014
Vriendinnen | (VRT)
2014
Deadline | (VTM/ATV)
2013 Marinea |Stijn Coninckx (Eyeworks)
2010
De Ronde | Jan Eelen (Eén, fictiereeks)
2006 Windkracht 10 | Hans Herbots (film)
2006 De Hel Van Tanger | Frank Van Mechelen (film)
2005 Buitenspel | Jan Verheyen (film)
2005 Matroesjka's | Guy Goossens & Mark Punt | VTM (tv)
2005 Team Spirit – de serie 2 | Christophe Van Rompaey | VTM (tv)
2004 Het Eiland | Jan Eelen | Woestijnvis – VRT (tv)
2003 Team Spirit – de serie 1 | Christophe Van Rompaey – Jan Verheyen (tv)
2002 Nefast voor de feestvreugde 3 | Stijn Coninckx (tv)
2001 Nefast voor de feestvreugde 2 | Stijn Coninckx (tv)
2001 Stille Waters | Mark De Geest – Frank Van Mechelen (tv)
2001 Chris & Co | David Ottenburgh (tv)
2001 Pauline en Paulette | Lieven Debrauwer (film)
2001 Raf en Ronny | Frank Van Mechelen (tv)
2000 Nefast voor de feestvreugde 1 | Stijn Coninckx (tv)
2000 Blinker en het Bag-Bagjuweel | Filip Van Neyghem (film)
2000 De geheime dienst | Vivian Pieters & Hans Scheepmaker (tv)
1999 Het Peulengaleis | Stijn Coninckx (tv)
1999 Blinker | Filip Van Neyghem (film)
1997 Terug naar Oosterdonk | Frank Van Passel | BRTN
1996-1998 Windkracht 10 | Pierre De Clercq | tv1 - MMG - TROS
1996 Elexir d'Anvers | Boris Paval Conen & Robbe De Hert (film)
1996 Kulderzipken | Raf Verpooten & Hugo Mathyssen | BRTN
1995 De liegende doos | Bart Peeters (tv)
1995 De vliegende doos | Bart Peeters (tv)
1995 Tot ziens | Heddy Honigmann (film)
1994 Max | Freddy Coppens | MultiMedia
1994 Novacheck | Marc Lobet | BRTN
1993 Beck - De Gesloten Kamer | Jacob Bijl | (film) Prime Time
1993 Republiek | Bart Van den Bempt (tv)
1991-1993 Raar maar Waar | VTM - That's Life
1991 De Leraarskamer | Vincent Rouffaer | BRTN
1989 Oei Jacques | Willy Vanduren (tv)
1985 Het ongeluk | Jacco Groen (tv)
1983 Daar is een mens verdronken | Dré Poppe | BRTN
1983 Les Années 80 | Chantal Akerman (film)
1983 Na de Liefde | Jaak Boon
1982 De man van 12 miljoen | Ludo Bex (tv)
1982 Cello en Contrabas | Vincent Rouffaer (tv)
1982 Gloriant | Juul Claes - Dora Van der Groen (tv)
1982 De Potloodmoorden | Guy Lee Thys (tv)
1981 Het einde van de reis | Peter Simons (tv)
1980 Tango | Peters Simons (tv)
1980 Esmoreit | Peter Simons - Dora Van Der Groen (tv)
1980 De nieuwe Mendoza | Pol De Hert (tv)
1978 De Brusselse straatzanger | Walter Moeremans - Peter Simons (tv)

PRIJZEN
1995 Theaterprijs Louis D'Or | prijs voor de beste acteur
1987 Theaterprijs Dr. Oscar De Gruyter | prijs voor de beste acteur